Losowy post

PRZENOSINY

UWAGA!

SZCZYPTA ORIENTU została przeniesiona na nowy adres - http://szczyptaorientu.wordpress.com/


Od tej chwili wszystkie nowe tłumaczenia będą zamieszczane JEDYNIE i WYŁĄCZNIE pod nowym adresem.
Znajdziecie tam też wszystkie do tej pory już zamieszczone (chwilowo jeszcze trwają prace nad ich edycją i dostosowaniem do nowej strony).
Jeśli chcecie skomentować jakąś piosenkę (do czego serdecznie zapraszam i doceniam) to proszę, róbcie to już pod nowym adresem

Jeśli jesteście naszymi obserwatorami, zapraszam do dodania naszego nowego adresu http://szczyptaorientu.wordpress.com/ do Waszej listy czytelniczej (jeśli jesteście użytkownikami bloggera, robicie to korzystając z przycisku DODAJ na głównym panelu sterowania)

czwartek, 4 sierpnia 2011

Secret Garden 2010-2011


Tytuł: Secret Garden
Tytuł oryginalny: 시크릿 가든
Gatunek: romans, komedia, fantasy, melodramat
Liczba odcinków: 20
Rok: 2010-2011

Obsada
Hyun Bin - Kim Joo Won
Ha Ji Won - Gil Ra Im
Yoon Sang Hyun - Oska (kuzyn Joo Won)
Kim Sa Rang - Yoon Seul (ukochana Oski)
Lee Philip - Im Jong Soo (dyrektor Szkoły Akcji)
Lee Jong Suk - Han Tae Sun (młody kompozytor)
Yoo In Na - Im Ah Young (przyjaciółka Ra Im)
Kim Sung Oh - Kim Sung Woo (sekretarz Joo Won)
itd.

Drama opowiada historię Kim Joo Wona, aroganckiego i ekscentrycznego prezesa domu towarowego, który pozuje na pozorny ideał i Gil Ra Im, biednej i szczerej kaskaderki, której najlepsze aktorki zazdroszczą urody i perfekcyjnej figury. Przypadkowe spotkanie, kiedy to Joo Won myli Ra Im z aktorką Park Chae Rin, staje się początkiem pełnego napięć i kłótni związku, podczas którego Joo Won będzie próbował ukryć niepokojący go rosnący pociąg do Ra Im. Sytuacja skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy dziwny ciąg zdarzeń spowoduje, że zamienią się ciałami.
Opis z Drama Wiki.

Subiektywna recenzja ;)
Drama chwalona przez większość widzów i muszę przyznać, że całkiem zasłużenie.
Główny wątek to przyjemny powiew świeżości. Standardowa sytuacja, w której mamy bogatego księcia i śliczną biedną dziewczynę jest pokazana z całkiem nowej strony. Joo Won ciągle chodzi za Ra Im próbując przekonać ją, żeby zaczęła się z nim umawiać, na co ona stanowczo się nie zgadza. Dodatkowo mężczyzna od początku informuje, że sytuacja jest tylko chwilowa, bo dziewczyna nie spełnia standardów jakie według niego powinna mieć jego przyszła żona. Joo Won twierdzi, że nie ma zamiaru tracić swojego spadku i pozycji społecznej tylko z powodu fascynacji jakiej wzbudza w nim Ra Im. Taka sytuacja utrzymuje się przez bardzo długi czas, nawet w momencie, kiedy oboje uświadamiają sobie, że to co czują to miłość.

Moją ulubioną postacią jest Joo Won grany przez Hyun Bina. Od dawna zastanawiałam się dlaczego tyle osób zachwyca się tym aktorem i dzięki tej dramie w końcu to zrozumiałam. Pomimo że z początku nie podobał mi się z wyglądu, to z każdym obejrzanym odcinkiem byłam nim coraz bardziej zauroczona. Świetnie zagrał swoją rolę.
Kim Joo Won jest arogancki i bezczelny, ale widać, że jest bardzo dobrą osobą. Fantastycznym pomysłem było to, że to on chodził za Gil Ra Im, a nie odwrotnie. To duży plus dla tej dramy. Podobało mi się też, że realnie podchodził do sytuacji tzn, nie krzyczał od razu, że ją kocha ponad wszystko i nie może bez niej żyć. Dzięki temu drama nabiera autentyczności. Gil Ra Im jest zadziorna i słodka. (Kopanie Joo Wona to było mistrzostwo świata.) Pokazali ją jako silną kobietę, która wie, czego oczekiwać od życia i wytrwale dąży do celu. W odróżnieniu do typowej bohaterki romantycznej jest bardzo charyzmatyczna. Nie pozwala sobie wchodzić na głowę i skutecznie potrafi utemperować apodyktycznego Joo Wona. Dzięki temu z przyjemnością ogląda się ich potyczki słowne i z niecierpliwością czeka się na dalszy ciąg historii.

Nie do końca podobał mi się wątek z zamiana dusz. Po zamianie ciał ich zachowanie było odrobinę przerysowane. Zdaje sobie sprawę, że ciężko im było to pokazać, bo Joo Won i Ra Im to postacie o mocnych charakterach. Jednak on był trochę nienaturalnie dziewczyński, a ona nie do końca pokazała dobroć głównego bohatera, skupiając się wyłącznie na aroganckim zachowaniu. Mimo to jestem w stanie wybaczyć te niedociągnięcia, bo byli naprawdę zabawni.
Pozostałe postacie były bardzo dobrze zagrane i wszystko idealnie się komponuje. Nie ma sie wrażenie, że niektóre wątki to takie niepotrzebne zapychacze. Na większą uwagę zasługuje Oska. To osoba, której nie da się nie lubić i szybko wybacza mu się wszelkie niedociągnięcia w zachowaniu.

Kolejnym plusem był fakt,
że nie ma tu typowej wiedźmowatej drugiej, ale za to skutecznie nadrabia to swoim zachowaniem matka Joo Wona, która do końca pozostaje taka sama. Jednak najbardziej szkoda było mi Han Tae Suna, ale cóż nie wszyscy mogą mieć to, czego pragną. Dzięki temu drama nabiera większej autentyczności i przyjemniej się ją ogląda.
Z czystym sumieniem mogę polecić tą dramę każdemu, kto lubi komedie romantyczne i nie tylko. Na pewno będziecie się świetnie przy niej bawić i nie będziecie żałować żadnej poświęconej na jej oglądanie minuty.

Obejrzeć ją po polsku można tutaj, a ściągnąć stąd (po zarejestrowaniu się na forum).
Ten film na pewno zachęci każdą niepewną osobę :)


A tutaj: cz.1, cz.2
 jest rewelacyjna parodia zrobiona przez Big Bang (po angielsku).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

blog wraz ze wszystkimi postami został przeniesiony na adres http://szczyptaorientu.wordpress.com/, zapraszam do komentowania pod tym adresem :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...